Поврзи се со нас

Гостивар

Дождлив и студен неделен ден

Објавено

на

Под влијание на поголема влажна воздушна маса, ќе продолжи претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, соопштува Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, а денес и утре понекаде ќе надминат 20 л/м2 за 24 часа и на места ќе се со пороен карактер и проследени со засилен ветер.

Во понеделник ќе има и услови за појава на краткотрајна нестабилност проследена со засилување на ветерот и ретки грмежи. Во гостиварскиот регион, денес максималната температура ќе достигне 10 степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

E diel me rreshje dhe e ftohtë

Објавено

на

Nën ndikimin e masës ajrore më të madhe të lagësht, do të vazhdojë kryesisht mot me rre dhe i ftohtë me rreshje të kohë pas kohshme të shiut, njofton Administrata për punë hidrometeorologjike. Rreshjet kohë pas kohe do të jenë më të mëdha, kurse sot dhe nesër do t’i kalojnë diku 20l/m² për 24 orë dhe në vende do të jenë me karakter të rrëmbyeshëm dhe të pasuara me erë të fortë.

Të hënën do të ketë edhe kushte për paraqitje të jostabilitetit afatshkurtër të pasuar me përforcim të erës dhe bubullima të rralla. Në rajonin e Gostivarit, sot temperatura maksimale do të mbërrijë 10 gradë.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена