Поврзи се со нас

Гостивар

Дождлив и студен неделен ден

Објавено

на

Под влијание на поголема влажна воздушна маса, ќе продолжи претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, соопштува Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, а денес и утре понекаде ќе надминат 20 л/м2 за 24 часа и на места ќе се со пороен карактер и проследени со засилен ветер.

Во понеделник ќе има и услови за појава на краткотрајна нестабилност проследена со засилување на ветерот и ретки грмежи. Во гостиварскиот регион, денес максималната температура ќе достигне 10 степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

E diel me rreshje dhe e ftohtë

Објавено

на

Nën ndikimin e masës ajrore më të madhe të lagësht, do të vazhdojë kryesisht mot me rre dhe i ftohtë me rreshje të kohë pas kohshme të shiut, njofton Administrata për punë hidrometeorologjike. Rreshjet kohë pas kohe do të jenë më të mëdha, kurse sot dhe nesër do t’i kalojnë diku 20l/m² për 24 orë dhe në vende do të jenë me karakter të rrëmbyeshëm dhe të pasuara me erë të fortë.

Të hënën do të ketë edhe kushte për paraqitje të jostabilitetit afatshkurtër të pasuar me përforcim të erës dhe bubullima të rralla. Në rajonin e Gostivarit, sot temperatura maksimale do të mbërrijë 10 gradë.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена