fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për fundjavë

Botuar

  • македонски јазик

Sipas parashikimit të HMS, moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i ftohtë me erë mesatare, ndërsa përgjatë Povaradrit do të fryjë erë e fortë nga veriu. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -9 deri në 2 gradë.

Ditët e fundjavës do të jenë të ndryshueshme me vranësira dhe të ftohta, me periudha me diell. Temperatura minimale nesër (e shtunë) do të zbresë deri në -7, ndërsa ajo maksimale ditore do të arrijë deri në 4 gradë. Të dielën sipas parashikimeve do të jetë pak më e ngrohtë, por ende me temperatura nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена