Na ndiqni në:

Maqedoni

Në tre ditët e fundit, 147 raste të reja me Covid-19, gjithsej pesë vdekje dhe 238 të shëruar

Botuar

  • македонски јазик

Në tre ditët e fundit, nga 22 deri më 24 prill, nga 3722 analiza të kryera janë regjistruar 147 raste të reja me KOVID-19, janë raportuar gjithsej pesë të vdekur dhe 238 të shëruar, njofton Ministria e Shëndetësisë, duke cituar të dhënat nga Instituti i Shëndetit Publik.

Numri i rasteve aktive është 630, dhe në tetë qytete aktualisht nuk ka asnjë rast të vetëm me Covid-19.

Nga 147 raste të reja, 84 janë nga Shkupi, Manastiri – 15, Kavadari – 12, Kumanova – 10, Velesi – 6, Prilepi – 4, Shtipi – 3, Tetova, Ohri, Koçani dhe Negotina – nga 2, Gostivari, Strumicë, Kërçovë, Kratovë dhe Demir Kapi – 1. Nga numri i përgjithshëm pozitiv (147), janë regjistruar 24 riinfeksione.

Nga 238 të shëruar, 135 janë nga Shkupi, Manastiri 29, Prilepi 13, Velesi 12, Kavadari 10, Ohri dhe Strumica 6, Gostivari 5, Kumanova dhe Negotino nga 4, Tetova 3, Shtip. dhe Struga – 2, Kërçova, Gjevgjelia, Resnja, Dellçeva, Vallandova, Krusheva dhe Dojrani – nga 1.

Gjatë tri ditëve të fundit (nga 22.04 deri më 24.04.2022) janë regjistruar 2 persona të vdekur nga Kumanova (78vjet) dhe Tetova (80vjet). Personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.011.275 testime të KOVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 309.208, numri i të shëruarve është 299.302, numri i të vdekurve është 9.276 dhe numri i rasteve aktive është 630.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена