fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për ditët e javës që vjen

Botuar

  • македонски јазик

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në vendet perëndimore herë pas here e fortë nga perëndimi dhe jugperëndimi. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej 5 deri në 19 gradë.

Të martën dhe të mërkurën do të mbizotërojë edhe mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të lehta deri mesatare dhe erë me intensitet mesatar. Temperatura maksimale ditore do të arrijë deri në 19 gradë.

Ditën e enjte do të ketë destabilizim dhe ftohje me rënie të temperaturës me disa gradë. Do të ketë kushte për reshje shiu dhe shtrëngata. Edhe ditën e premte do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена