Поврзи се со нас

Гостивар

Старт Ап конференција во Гостивар: Инспирација, совети и можност за вмрежување

Објавено

на

Претприемачи, експерти, млади и претставници на институции учествуваа на денешната Старт Ап конференција во Гостивар, која ја организираше Младинскиот ресурсен центар „ICan“. Настанот содржеше панел дискусии на тема: „Поддршка и зајакнување: негување на стартапи, можности и вработливост“ и „Успешни приказни и менторство: увиди од просперитетни стартапи“, преку кое се овозможија практични совети, размена на искуства, вмрежување, соработка и партнерства.

„Можностите за вмрежување олеснија значајни врски, предизвикувајќи нови соработки и партнерства кои несомнено ќе ги поттикнат идните претприемачки потфати. Заедно, ја зајакнавме стартап заедницата, овозможувајќи им на младите претприемачи да напредуваат и да создадат позитивно влијание. Да ги негуваме иновациите, да го поттикнеме економскиот раст и да обликуваме посветла иднина преку претприемништво“, истакнаа организаторите.

Меѓу говорниците на панел дискусиите на денешниот настан во Гостивар беше и министерот за информатичко општество и администрација, Азир Алиу.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 4 недели

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена