Поврзи се со нас

Локални избори 2021

Таравари на митингот во Чајле: Насекаде сме добредојдени, оти имаме чисти цели и намери

Објавено

на

  • Shqip

„Насекаде каде што одам им велам на граѓаните гласајте како што ви кажуваат срцето и душата. Вие, луѓето од Чајле секогаш сте ни ја давале поддршката, бидејќи имаме чисти цели, чисти намери, не правиме трикови, работиме така како што знаеме, колку што можеме.“, истакна на предизборниот митинг вчеравечер во гостиварско Чајле, кандидатот за втор градоначалнички мандат од АА/А, Арбен Таравари. Во својот говор, меѓудругото напомена реализирани проекти од општината, и рече дека гласот од граѓаните го бараат со сработеното, а не со уцени и закани.

„Направивме канализација во Мало Турчане, Беловиште, Здуње, Горна Бањица, во Чајле завршуваме со канализацијата, во Млаки  почнавме да правиме канализација, водовод, променивме азбестни цевки во должина од околу 60 км, имаме направено 40 км асфалт во градот, 5 нови градинки, 10 реновирани училишта, 3 младински центри кои служат како инкубатори за економија, ја подготвуваме индустриската зона каде што треба да се инвестира, каде што заради пандемијата беа сопрени инвестициите кои беа планирани. Така што излегуваме со чист образ, каде и да одиме не пречекуваат луѓето, каде и да тропнеме сме добредојдени, ниеден не сме го уценувале или пак да му се закануваме. Еден ден, ми дојде човек во канцеларија и ми рече дека Невзат му понудил толку пари, дали ќе ми понудиш и ти, му реков не, јас не купувам гласови, вие што го продавате вашиот глас и иднината на вашето семејство, на вашите деца, таму ви е адресата. Ние сакаме чесни луѓе, гласови на семејни луѓе, кои мислат на иднината на нивните семејства и деца.“, рече Таравари.

На митингот зборуваше и носителот на листата на советници, Валбон Лимани: „Градоначалникот и општината секогаш биле отворени за граѓаните, секогаш во служба на граѓаните, затоа што така функционира демократијата. Нема дилема дека на 17 октомври, Таравари ќе добие втор мандат од граѓаните. Јас ве повикувам да ја поддржите и листата на советници, да го добиеме и советничкото мнозинство, затоа што во текот на изминатите години се соочивме со многу проблеми поради пречки во Советот, недонесување на буџетот, развојните програми.“, рече Лимани.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 часа

Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

Гостиварпред 7 часа

411 новозаразени со корона во земјава во последното деноноќие

Вестипред 9 часа

Вештачката интелигенција во борбата против смртоносните вируси

Гостиварпред 11 часа

Основниот суд Гостивар ги отвора вратите за граѓани, студенти и ученици по повод Европскиот ден на правдата

Македонијапред 11 часа

ЗНМ: Надлежните итно да постапат за нападите врз новинари, креираната атмосфера е предупредувачка и мора веднаш да престане

Гостиварпред 12 часа

25 годишна девојка приведена и задржана во ПС Гостивар

Што, како, каде?!пред 14 часа

Нова неделна акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 14 часа

Викенд временска прогноза

Што, како, каде?!пред 15 часа

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Вестипред 16 часа

Славниот актер Алек Болдвин ја застрела директорката на фотографија на снимање на филм

Македонијапред 1 ден

Уапсена жена во Гостивар за издржување 12 годишна затворска казна

Здравје и убавинапред 1 ден

Кога треба да се запре со тренингот?

Македонијапред 1 ден

Тестирани за коронавирус 3.073, позитивни 490

Вестипред 7 дена

КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

Гостиварпред 2 недели

Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

Гостиварпред 4 дена

Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

Гостиварпред 1 недела

Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

Гостиварпред 2 недели

Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

Локални избори 2021пред 1 недела

Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

Гостиварпред 2 недели

Над 200.000 евра е највисоката добивка во Гостивар од игри на среќа лани

Гостиварпред 2 недели

Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

Локални избори 2021пред 1 недела

Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

Македонијапред 1 недела

Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

Културапред 2 недели

Битолскиот театар со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Што, како, каде?!пред 2 недели

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова неделна акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Локални избори 2021пред 2 недели

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 2 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 5 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 5 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 5 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 5 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 6 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 8 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 9 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 1 година

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!