Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Таравари во Равен: Ќе победиме затоа што граѓаните се со нас!

Објавено

на

Алијанса за Албанците/Алтернатива активностите од кампањата за Локалните избори 2021 вечерва ги продолжи во гостиварски Равен. „Ќе победиме затоа што граѓаните се со нас!“, порача пред присутните актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат Арбен Таравари.

„Општина Гостивар изминатите четири години прерасна во пример за успех. Ние сме најтранспарентна општина раководена од Албанци во земјава, нивото на корупција е најниско, тоа е потврдено со истражување и анкета, ние направивме револуција со водење на општината и повторно ќе победиме, затоа што граѓаните се со нас. Од овде од Равен, може да кажам дека градоначалниците на ДУИ не направиле сите заедно толку, колку што нашиот тим направил само за ова место. Во следниот мандат продолжуваме со асфалтирање на улици, уредување со бекатонки, изградба на тротоари, канализација и друго. Ветуваме толку, а ќе реализираме многу повеќе.“, рече Таравари.

На настанот во Равен зборуваше и носителот на советничката листа, Ваљбон Лимани. „На 17 октомври гласајте за број 6, за актуелниот градоначалник и советничката листа на Алијанса/Алтернатива. Ние ќе продолжиме да работиме и повторно ќе се видиме по  четири години за да ви презентираме што сме направиле за Равен“, рече Лимани.

Своите обраќања имаа и претседателката на Собранието на жени на Алијанса за Албанците во Гостивар, Беса Мухареми и кандидатот за советник, Фатон Адбулаи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ИСТРАЖУВАЧКА анкета

Следете нè и на Facebook

Занимливостипред 7 часа

Уште еден град во Италија нуди парична помош за населување

Гостиварпред 9 часа

Шествековната црква во Леуново заштитена од ризик, жителите горди и благодарни

Македонијапред 13 часа

Ковачевски: Северна Македонија ќе има парламентарни избори во 2024 година

Македонијапред 14 часа

Запленети 12 килограми екстази со вредност од 200 илјади евра

Спортпред 15 часа

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

Македонијапред 16 часа

Новини во платежната сфера од 1 јануари

Македонијапред 17 часа

Конкурс за стипендии за редовни студенти Роми

Занимливостипред 18 часа

Најбараните имиња за бебе во светот за 2022 година

Здравје и убавинапред 1 ден

Ракот на простата најчесто заболување кај мажите, успешно може да се излекува со рано откривање

Гостиварпред 2 дена

Возило удрило во тротинет на улица во Гостивар, девојче е тешко повредено

Македонијапред 2 дена

Нуредини: Ќе овозможиме Попова Шапка да стане реномиран ски-центар како што заслужува

Гостиварпред 2 дена

Приведени двајца гостиварци, противправно сe вселиле во станбен објект

Вестипред 2 дена

Во САД одобрен најскапиот лек во светот, еден третман 3,5 милиони долари

Здравје и убавинапред 2 недели

„Сокче од морковче“… дознајте кои се огромните придобивки

Македонијапред 2 недели

Празник посветен на Светите Козма и Дамјан

Гостиварпред 1 недела

Гостивар ќе има Центар за дијаспора, поддршка за иселениците и очекувања за инвестиции

Гостиварпред 4 дена

Приведен 20 годишник на патот Маврови Анови-Дебар, физички се пресметувал со брачен пар

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода

Гостиварпред 6 дена

Гостиварци со 3-то место на Младинското екипно првенство во шах

Гостиварпред 2 недели

Ева Дејановска од Гостивар првонаградена за поетска творба на Детските Рацинови средби

Гостиварпред 1 недела

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Гостиварпред 2 недели

Основците зад шаховска табла – Општински турнир во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Оглас за 3 вработувања во болницата во Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Секој заслужува радост! Донаторска акција во Гостивар за децата од Дневен центар и ранливи семејства

Гостиварпред 1 недела

По триумфот на „Stage“, гостиварецот Анди патува на Светското првенство во танцување

Гостиварпред 2 недели

Ова се најдобрите ученици шахисти на општинскиот турнир во Гостивар

Спортпред 3 недели

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 4 недели

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 1 месец

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 2 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 2 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 3 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 3 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 4 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 5 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 6 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 6 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Taravari në Raven: Do të fitojmë pasi që qytetarët janë me ne!

Објавено

на

Aleanca për Shqiptarët/Alternativa aktivitetet e fushatës për Zgjedhjet lokale 2021 sonte i vazhdoi në Raven të Gostivarit. “Do të fitojmë pasi që qytetarët janë me ne!”, porositi para të pranishmëve kryetari aktual dhe kandidat për mandat të ri Arben Taravari.

“Komuna e Gostivarit katër vitet e kaluara u rrit në një shembull për sukses. Ne jemi komuna më transparente e udhëhequr nga Shqiptarët në vendin tonë, niveli i korrupsionit është më i ulët, kjo është e dëshmuar me hulumtim dhe anketë, ne bëmë revolucion me udhëheqjen e komunës dhe përsëri do të fitojmë, pasi që qytetarët janë me ne. Prej këtu prej Raveni, mund të them se kryetarët e BDI-së të gjithë së bashku nuk kanë bërë kaq shumë, sa ka bërë ekipi jonë për këtë vend. Në mandatin e ardhshëm vazhdojmë me asfaltimin e rrugëve, rregullim me bekatonka, ndërtim i trotuareve, kanalizim dhe të tjera. Kaq premtojmë, kurse do të realizojmë shumë më shumë.”, tha Taravari.

Në ngjarjen në Raven foli edhe bartësi i listës së këshilltarëve, Valbon Limani. “Më 17 Tetor votoni për numrin 6, për kryetarin aktual dhe listën e këshilltarëve të Aleanca/Alternativa. Ne do të vazhdojmë të punojmë dhe përsëri do të shihemi pas katër vitesh që t’ju prezentojmë çka kemi bërë për Ravenin”, tha Limani.

Drejtime të tyre kishin edhe kryetarja e Forumit të grave të Aleancës për Shqiptarët në Gostivar, Besa Muharemi dhe Kandidati për këshilltar, Faton Abdullai.

Популарно изминативе 100 дена