fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Тепачка во Гостивар поради “олук” на куќа

Објавено

на

Гостиварската полиција  поднесе кривична пријава против Џ.Д. (55) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело ,,насилство“. Пријавенот на 19.09.2016 година повикал мајстори (негов сосед) да постават олук на неговата куќа, но истиот не бил поставен според договорот. Џ.Д., кога видел дека олукот е поставен спротивно на договорот, му се јавил на соседот да се видат, но истиот не можел веднаш да одговори на барањето. Дошол околу 17.00 часот и видел дека олукот бил искршен.

Истиот отишол во дворот на Џ.Д. каде настанала вербална расправија, по што соседот со нога му направил оштетување на ПМВ „Застава 101“. Потоа Џ.Д. зел шрафцигер и го нападнал соседот, нанесувајќи му исекотина во пределот на рамото. Џ.Д., во намерата да го продолжи делото, бил спречен од друг сосед кој успеал да му го одземе шрафцигерот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!