fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тепачка во гостиварски дуќан – летале лопати и мотики

Објавено

на

Едно лице завршило со повреди во инцидент кој се случил вчера во трговски објект на булеварот „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар. Како што соопшти полицијата, во насилството, пријавено во Полициската станица околу 12 часот и 40 минути, учествувале 52-годишниот Љ.Н. и неговиот 27-годишен син Ш.Н. од Долна Бањица.

Според податоците од СВР Тетово, двајцата пријавени започнале вербална расправија со вработените во објектот околу цената на одреден производ што претходно го купиле, по што синот со лопата што ја зел од излогот, во меѓусебната тепачка го удрил  по главата гостиварецот Н.З, а таткото со мотика го скршил и изложното стакло. Повредениот бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад “ каде му била укажана лекарска помош.

Такото и синот биле лишени од слобода, како и другите инволвирани лица во тепачката Н.З.( 54 ) од Гостивар и Е.М.( 53 ), Т.А.(46 ) и С.Ј.( 37 ). од гостиварска Горна Бањица.

Полицијата информира дека работи на целосно расчистување на случајот.                                    ..

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!