Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден гостиварец во судар на три возила

Објавено

на

Гостиварец е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила утрово околу 7.30 часот во Гостивар. Според информациите од СВР Тетово, во несреќата на ул „Белчичица“ учествувале три возила: „фиат чинквеченто“ со гостиварска регистрација што го управувал 31 годишниот Е.Р од Гостивар, „бмв“ со гостиварски таблици управувано од 53 годишниот гостиварец С.Ш и паркирано товарно возило „ивеко“ со скопска регистрација, кое го паркирал 46 годишниот Б.Љ од Гостивар.

Во несреќата со тешки телесни повреди, односно скрешници на раце и нозе се здобил возачот на фиатот, кој најпрво бил пренесен во гостиварската болница, од каде по пружената помош бил префрлен на скопските клиники.

Според првичните сознанија, возачот на фиатот најпрво удрил во паркираното товарно возило, изгубил контрола и потоа удрил во бмв-то.

Увид извршила екипа на ОВР Гостивар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена