fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Трајче Стојковски го засили ФК Гостивар

Досегашниот дефанзивец на прволигашот Борец, Трајче Стојковски, следната сезона ќе го носи дресот на ФК Гостивар.

Триесет и едно годишниот Стојковски, игра како централен дефанзивец, има уште настапувано и за Вардар, Тетекс, Македонија ЃП. За гостиварци ова е второ засилување, пред почетокот на новата сезона, претходно го ангажираа Христијан Кировски во нападот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!