Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 01/03/2018

ЦУК алармира: Нови интензивни врнежи во западниот дел вечерва

Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег, а во втората половина од ноќта ќе се прошират кон северните делови и на некои пониски места ќе поминуваат во дожд, информираше Центарот за управување со кризи на Македонија.

Во најавата на ЦУК стои дека локално ќе има и појава на замрзнат дожд, а ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*