Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсен гостиварец баран со потерница за затворска казна

Објавено

на

Вчеравечер (1 октомври) во 22.40 часот во близина на наплатна станица на автопат Велес – Градско од полициски службеници од СВР Велес е приведен 44 годишниот Ј.Р. од Гостивар, кој се барал со потерница од Основен суд Гостивар за издржување на казна затвор од две години за извршено кривично дело „тешка кражба“ казниво по чл.236 ст.1 од Кривичен законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I arrestuar një gostivaras i kërkuar me urdhër për dënim me burg

Објавено

на

Mbrëm (1 tetor) ne ora 22:40 në afërsi të pagesës rrugore në autostradën Veles – Gradsko nga nëpunësit policor të SPB Veles  është arrestuar J.P.  44 vjeçar nga Gostivari, i cili ishte kërkuar me Urdhër nga Gjykata themelore Gostivar për kryerjen e dënimit me burg prej 2 viteve për kryerjen e veprës penale “vjedhje të rënd” e cila ndëshkohet sipas nenit 236 fq.1 nga Kodi penal, njoftoi MPB.

Personi do t’i dorëzohet institucionit ndëshkues.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена