fbpx
Поврзи се со нас

Вести

УЈП:Продолжен рокот за годишни даночни извештаи и ДДВ пријава

Објавено

на

УЈП ги продолжи роковите за поднесување на годишните даночни извештаи и ДДВ-04 пријавата. Од таму појаснуваат дека продолжувањето е согласно Законот за даночна постапка, во услови на масовно, а отежнато поднесување на даночни пријави и извештаи преку системот е-Даноци.

УЈП информира дека крајниот рок за поднесувањето на ДДВ-04 пријавата, кој истече вчера, се продолжува до 1 февруари, додека краен рок за годишните извештаи (обрасци ПДД-ГИ/ОЗП, ПДД-ГИ/ОЦО, ПДД/ГИ-ЗП, ПДД-ГИ) ќе се смета 7 февруари, наместо 31 јануари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!