Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Утревечер Deborah De Luca во Скопје

Техно кралицата Deborah De Luca утревечер ќе настапи пред македонската публика во А1 Арената. На сцена ќе се појави во 2 часот по полноќ, a покрај Deborah De Luca ќе настапи и норвешкото диџејско дуо Eric Small and Carina Helen, кои несомнено се афирмираат како „must have“ атрибут на секоја завршница на техно забавите, за загревање ќе се погрижи фантастичниот Rinia Rinia.

Организациски се е подготвено за журката која ќе ја заокружи оваа 2019-та година, поставена е бина од 60 м2 со над 30м2 лед дисплеи и над 120 светлечки тела што ќе им доловат на посетителите да се чувствуваат како  на светските техно подиуми, направени се и тестирања на аудио опремата со што со сигурност може да гарантира одличен звук.

Барањата на артистот се скромни, на листата се наоѓаат само вода од кокос и здрава храна, ќе биде сместена во Double Tree by Hilton, а веќе наредниот ден заминува да настапи пред белградската публика.

Преостанати се уште мал дел на влезници за настанот и истите можат да се набават во ЈУГОТОН, на сите продажни места на www.kupikartizase.com и на билетарата пред А1 Арената која ќе работи за време на журката.

(комерцијална објава)

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!