fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар со гест на внимание за децата од „Заедно можеме“

Објавено

на

Членки на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар, денес по повод 1-ви април, Денот на шегата, го посетија Центарот на здружението на деца со посебни потреби „Заедно можеме“, им донесоа скромни подароци, и им приредија пријатно изненадување, да се радуваат со маскоти од омилените цртани ликови.

„Во време кога сме сите засегнати и загрижени од ковид пандемијата и кога секој ден броиме голем број на жртви денес на 1-ви Април -Денот на шегата со мал гест на внимание бевме сведоци на преголема детска радост во дневниот центар за деца со посебни потреби на здружението,,Заедно можеме,,.Нивниот искрен пречек не остави ниту една од нас рамнодушна.Мал гест а голема и искрена детска радост.“, рече претседателката на УЖ, д-р Анета Кироска.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!