fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Вечерва во гостиварскиот Центар за култура манифестација по повод Илинден

Објавено

на

Државниот празник, 2-ри август Илинден, во Гостивар ќе биде одбележан со културно-уметничка манифестација која ќе се одржи вечерва во Центарот за култура АСНОМ.

Програмата содржи настап на вокално-инструменталниот состав на традиционална македонска музика предводен од етномузикологот Сашо Митев, драмски рецитал како и настап на ГАКУД „Браќа Ѓиновски“.

„Илинденска вечер“ во Гостивар во чест на утрешниот празник ја организира Центарот за култура со поддршка на Министерството за култура. Настанот започнува во 19 часот и 30 минути.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!