Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Двобој на двајца француски политичари, градоначалникот на Марсеј, Гастон Дефер и галистот Рене Ријер, после вербалните навредите изречени еден кон друг во парламентот. Франција 1967 година.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно