Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 06/03/2018

(Видео) Највозбудливите моменти од натпреварот КК Гостивар – МЗТ Скопје

Мајсториите на гостиварските кошаркари на натпреварот против МЗТ Скопје за делириум на трибините.

Забивањето на Таварион Никс за 57:58:

Акцијата на гостиварци од која може да учат и најскапо платените кошаркари со завршница на Магдевски со шут за три поени за 60:58. Магдевски до Сегариќ, Сегариќ до Тасовски, Тасовски до Никс, Никс вади за Магдевски, Магдевски кош!:

Херојот на натпреварот Димче Тасовски и ова е Гостивар!!:

 

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*