fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Во текот на викендот што е пред нас, нѐ очекува нестабилно време. Денес е петок, 227-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 5 часот и 44 минути, а ќе зајде во 19 часот и 37 минути. Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во текот на денот ќе се искачи до 33-от степен.

Утре (сабота) претпладне нѐ очекува сончево време со мала до умерена облачност, додека во попладневните часови времето ќе биде нестабилно со услови за пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи помеѓу 18 и 31 степен.

Во недела времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе има и повремени сончеви периоди. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 2 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 5 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 7 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 7 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 7 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 8 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 9 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 10 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!