fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Времето на гостиварското подрачје во текот на престојниот викенд ќе биде сончево и многу топло. Не се очекуваат некои поголеми промени на временските прилики во однос на претходните денови.

За денес (петок) се прогнозира сончево време со мала облачност. Беа измерени утрински температури од 14 степени, додека дневните ќе достигнат до 31. Индексот на УВ зрачењето ќе биде високо – 9, што значи дека е неопходна заштита од сонцето со соодветни заштитни креми, капа и наочари.

Слично ќе биде и во сабота и недела – сончево и жешко. Температурата ќе се движи од 14 до 32 степени.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!