fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Денес времето во Гостивар ќе биде  умерено облачно со сончеви периоди и малку потопли температури од 8 до 15 степени. Во доцните попладневни и во вечерните часови можни се врнежи од дожд.

Во сабота претежно облачно време со врнежи од дожд, се очекуваат да наврнат и до 30 литри дожд. Максималните температури од 5 до 14 степени.

Во недела стабилно време со постудени утра со утрински температури од -3 до 5 степени. Во текот на денот претежно сончево со локална облачност и максимални температури кои ќе се движат во интервал од 5 до 13 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!