fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Викендов Гостивар ќе биде под влијание на поле на висок воздушен притисок, па затоа не се очекува некоја позначајна временска промена, освен температурите.

Денес претежно сончево со локална облачност, минималните температури од -7 до 1 а дневните од 0 до 8.

Во сабота и недела студено утро со утрински температури од -9 до -1 односно од -12 до -4 степени, додека пак во текот на денот сончево со дневни температури кои ќе се движат од -1 до 7 односно од 0 до 8 степени.

Снегот сеуште го нема.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!