fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Во текот на денов појава на магла, додека попладне ќе преовладува умерено облачно со повремени сончеви периоди, ветровито и потопло време.Температурите ќе бидат во пораст од -1 до 8 степен. Во вечерните часови можна појава на слаб ветер.

Во сабота умерено облачно време со повремени сончеви периоди и топло со температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината. Во сабота услови за врнежи од дожд. Утринските температури од -3 до 2 степени, додека пак максималните дневни температури од 3 до 11 степени.

Потполно истото време не очекува и во недела.  Утринските температури од во недела од -2 до 2 степени, додека пак дневните од 5 до 11 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!