fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

По периодот на врнежи и облачност, во деновите од викендот што е пред нас, во регионот на Гостивар ќе настапи стабилизација на времето и разведрување.

Денешниот ден петок, сепак ќе се задржи променливо облачно време со услови за дожд, а можно е и краткотрајно невреме со грмотевици и засилен ветер. Сонцето изгреа во 5 часот и 15 минути, а ќе зајде во 19 часот и 51 минута. Температурата ќе се движи од 7 до 20 степени.

Во сабота и недела, според прогнозата на метеоролозите ќе имаме генерално сончево време и затоплување. Дневната температура ќе се искачи до 25 степени. Врнежи не се очекуваат.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 4 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 5 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 7 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 7 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 9 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 9 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 10 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 11 час

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!