Поврзи се со нас

Гостивар

Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

Објавено

на

ЕВН соопшти дека во текот на денешниот ден (12 октомрви) екипи ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа, поради што предвидено е исклучување на електричната енергија во дел од Гостивар.

Конкретно, од 10 часот до 14.30 часот струја ќе немаат корисниците на улиците „Илинденска“ и „Сретко Крстески“ во Гостивар, додека во периодот од 9.30 до 12.30 часот дел од гостиварското село Дебреше.

Утре (13 октомври) планирано е исклучување на струјата во Сенокосе од 10 ч. до 12.30 ч.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 ден

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 2 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 3 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Видео емисиипред 3 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në një pjesë të Gostivarit sot nuk do të ketë rrymë për disa orë

Објавено

на

EVN njoftoi se gjatë ditës së sotme (12 Tetor) ekipe do të punojnë në rikonstruksion dhe modernizim të rrjetit të distribuimit, për shkak të së cilës është parashikuar fikje e rrymës elektrike në një pjesë të Gostivarit.

Konkretisht, nga ora 10 deri në orën 14.30 rrymë nuk do të kenë shfrytëzuesit e rrugëve “Ilindenska” dhe “Sretko Krsteski” në Gostivar, derisa në periudhën nga ora 9.30 deri në orën 12.30 një pjesë e fshatit Debresh, të Gostivarit.

Nesër (13 Tetor) është planifikuar fikje e rrymës në Senakos nga ora 10 deri në orën 12.30.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена