Поврзи се со нас

Гостивар

Во делови од Гостивар утре прекин на струјата

Објавено

на

На листата на ЕВН на планирани исклучувања на електричната енергија за утре (11-ти мај) се неколку локации во Гостивар.

Во периодот од 8 и 30 часот до 13 часот без струја ќе бидат корисниците на делови од улиците „КЕЈ Братство Единство“, “Борче Јованоски“ и „Панче Попоски“.

Краткротраен прекин од 8 и 30 часот до 9 часот е планиран на улиците Мајор Чеде Филипоски (кај Стопанска банка) „Браќа Ѓиноски“ (кај Општината), и областа пред мостот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена