fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Во драматичен финиш Македонија ја победи Украина 26-25

Објавено

на

Со победа против репрезентацијата на Украина со резултат 26-25, македонските ракометари го започнаа Европското првенство.

Кире Лазаров и Никола Митревски се хероите од воведниот меч. Капитенот, капитенски после три промашени шутеви, презеде одговорност и во последната секунда погоди за победа и вредни два бодови на нашата репрезентација, Митрески имаше фантастични 15 одбрани.

Следниот натпревар избраниците на Брестовац го играат во недела против селекцијата на Чешка.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!