Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Гостивар до 10 часот гласале 1.610 граѓани

Излезноста на Претседателските избори 2019 во општина Гостивар, до 10 часот е 2.03%. Според податоците од Општинската изборна комисија, до 10 часот гласале 1.610 граѓани.

Мирен изборен ден до сега, без регистрирани инциденти бележи и полицијата.

Во општина Врапчиште излезноста до 10 часот е 1.16%, додека во Маврово Ростуше 2,63%.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!