fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар казнети 26 лица за неносење заштитни маски

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот (21.10./22.10.) за неносење заштитни маски на вкупно 90 лицa (ТЕ-64 и ГВ-26) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во овој период на тетовско-гостиварското подрачје  на 82 лица (ТЕ) и на 4 лицa (ГВ) изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени на ТЕ-607 и ГВ-175 лица со вакви решенија и не е констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!