fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар нема нови случаи на коронавирус во последните 24 часа

Објавено

на

  Во регионот на Гостивар нема нови потврдени случаи на коронавирус во последното деноноќие. Вкупната бројка на активно болни на подрачјето, кој освен гостиварската ги вклучува и општините Врапчиште и Маврово Ростуше е 42.
  Во продолжение извештајот на МЗ за состојбата со ковид во последните 24 часа.
  Направени 3.777 тестирања, а регистрирани се 33 нови случаи на КОВИД-19 во:
  • Скопје – 13
  • Куманово – 4
  • Тетово, Охрид и Кичево – по 3
  • Прилеп и Радовиш – по 2
  • Битола, Штип и Дебар – по 1.
  Пријавени се вкупно 11 починати лица: 5 лица од Скопје (64г,77г,77г,77г,92г) и по едно лице од Виница (79г), Куманово (80г), Неготино (74г), Струмица (69г) и Тетово (76г).
  Регистрирани се 92 оздравени пациент од:
  • Охрид – 41
  • Скопје – 15
  • Струга – 13
  • Куманово – 6
  • Битола – 5
  • Гостивар – 3
  • Кочани – 2
  • Тетово, Кичево, Неготино, Свети Николе, Радовиш, Виница, Кратово – по 1.
  Досега во земјата се направени вкупно 792.077 тестирања на Ковид-19.
  Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.246, бројката на оздравени пациенти е 147.473, на починати е 5.398, а бројот на активни случаи изнесува 2.375

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!