Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар нови 4 заразени со корона, во Македонија 377

Објавено

на

Во последните 24 часа од 3.608 тестирања, регистрирани се 377 нови случаи на Ковид-19, од кои 164 во Скопје. Оздравеле 307 пациенти, а починале 12 лица, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Новозаразените се од Скопје – 164, Кавадарци – 31, Прилеп – 30, Битола – 24, Охрид – 16, Велес – 15, Куманово – 11, Штип – 10, Кичево – девет, Тетово – седум, Струмица и Крива Паланка – по шест, Радовиш и Валандово – по пет, Гостивар, Гевгелија, Неготино, Делчево и Богданци – по четири, Свети Николе, Ресен и Кратово – по три, Кочани, Македонски Брод и Македонска Каменица – по два, Струга, Пробиштип и Крушево – по еден.

Во Скопје оздравеле 155 пациенти, во Охрид – 23, Прилеп – 20, Кавадарци и Куманово – по 17, Битола – 13, Делчево – 10, Струга – осум, Велес и Ресен – по пет, Штип, Струмица, Валандово и Кочани – по четири, Гевгелија – три, Тетово, Свети Николе и Пехчево – по два, Кичево, Радовиш, Неготино, Богданци, Кратово, Македонска Каменица, Берово, Демир Хисар и Дојран – по еден.

Пет лица од починатите се од Скопје на 63, 82, 85, 85 и 87-годишна возраст и по едно починато лице од Куманово (61г), Охрид (58г), Битола (67г), Штип (66г), Струмица (62г), Крива Паланка (78г) и Виница (69г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, дополнително е пријавено едно починато лице со датум на смрт 6 декември 2021. Регистрираното починато лице е од Скопје на возраст од 92 години. Лицето е починато во болнички услови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 34 минути

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 1 час

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 2 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 3 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 21 час

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar 4 raste të reja me koronë, në Maqedoni 377

Објавено

на

Në 24 orët e fundit nga 3608 testime janë regjistruar 377 raste të reja me Kovid-19, prej të cilave 164 në Shkup. 307 pacientë janë shëruar dhe 12 persona kanë vdekur, tha Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik.

Të sapo infektuarit janë nga Shkupi – 164, Kavadari – 31, Prilepi – 30, Manastiri – 24, Ohri – 16, Velesi – 15, Kumanova – 11, Shtipi – 10, Kërçova – 9, Tetova – 7, Strumica dhe Kriva Pallanka – nga gjashtë, Radovishi dhe Valandova – nga pesë, Gostivari, Gjevgjelia, Negotina, Dellçeva dhe Bogdanci – nga katër, Sveti Nikole, Resnja dhe Kratovë – nga tre, Koçani, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenica – nga dy, Struga, Probishtip dhe Krushevë – nga një.

Në Shkup janë shëruar 155 pacientë, në Ohër 23, Prilep 20, Kavadar dhe Kumanovë- nga 17, Manastir 13, Dellçevë 10, Strugë 8, Veles dhe Resnjë- nga 5, Shtip, Strumicë, Vallandovë dhe Koçan- nga katër, Gjevgjelia – tre, Tetova, Sveti Nikolla dhe Pehçeva – nga dy, Kërçova, Radovishi, Negotino, Bogdanci, Kratovë, Makedonska Kamenica, Berovë, Demir Hisar dhe Dojran – nga një.

Pesë nga të vdekurit janë nga Shkupi në moshën 63, 82, 85, 85 dhe 87 vjeçare dhe nga një i vdekur nga Kumanova (61), Ohri (58), Manastiri (67), Shtipi (66), Strumica (62), Kriva Pallanka (78) dhe Vinica (69). Të gjithë personat e raportuar vdiqën në spital.

Sipas regjistrit të të vdekurve me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, është raportuar edhe një i vdekur me datë vdekje 6 dhjetor 2021. I ndjeri i regjistruar është nga Shkupi në moshën 92 vjeçare. Personi ka ndërruar jetë në spital.

Популарно изминативе 100 дена