fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Во Гостивар пријавени се 6.384 невработени лица

Објавено

на

Податоците на Агенцијата за вработување покажуваат дека во Гостивар вкупно 6.384 пријавени лица немаат вработување. Најмногубројни од нив се лицата без образование 3.441, со недовршено средно образование 420, со завршено средно 1809 лица. Со високо образование невработени се 622 лица, со вишо образование 49 лица. Како невработени уште во Гостивар се водат 42 магистри на науки и 1 доктор на науки. Вкупната бројка на невработени лица во Република Македонија изнесува 105.731 и 95.920 други баратели на работа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!