Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведен 18 годишник поради кражба во локал

Објавено

на

МВР информира дека вчера (6 јануари) во 11.20 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар лишиле од слобода 18 годишен гостиварец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба во угостителски објект на ул.„Мара Угринова“ каде одзел пари.

Во врска со настанот, по кратко време, во полициска станица се пријавил и еден малолетник, кој исто така е осомничено за инволвираност во извршување на кривичното дело. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar i arrestuar një 18 vjeçar për shkak të plaçkitjes në një lokal

Објавено

на

MPB bën me dije se dje (6 janar) në ora 11.20 në Gostivar, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Gostivarit kanë arrestuar një 18 vjeçar nga Gostivari për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale të vjedhjes së rëndë në një restorant në rrugën “Mara Ugrinova” ku ka marrë para.

Lidhur me ngjarjen, pak më vonë në Komisariat është denoncuar një i mitur, i cili gjithashtu dyshohet për përfshirje në kryerjen e krimit. Pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet një parashtresë përkatëse, njoftoi policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена