Поврзи се со нас

Гостивар

Во изминатото деноноќие 22 новозаболени во земјава, во Гостивар нема нов потврден случај

Според податоците од Министерството за здравство, во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (15), Дебар (4), Куманово (2) и Охрид (1). Во Гостивар изминатото деноноќие не е регистриран нов позитивен пациент со Ковид 19.

Со последните податоци вкупната бројка на заболени од коронавирус во земјава достигна 136. Денеска е потврден и втор смртен случај од Ковид-19 во земјава.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!