Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 09/02/2019 | 11:14

Во ПС Гостивар синоќа приведени две лица кои поседувале хероин

Две лица завршиле во Полициската станица во Гостивар, откако полицијата нашла дрога кај нив. На Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска во Гостивар од страна на полициски службеници биле лишени од слобода В.А. на возраст од 45 години и Ј.Т. 38-годишен, бидејќи при личен преглед кај нив бил пронајден хероин.

„Лицата биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.“, извести МВР.

Напишете коментар