Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Во тек пријавување за турнирот во мал фудбал „DUGOAL“ во Гостивар

Објавено

на

Во тек е пријавувањето на екипи за турнирот во мал фудбал „DUGOAL“ кој ќе започне на 20-ти август, на фудбалскиот терен во Економско училиште во Гостивар, и ги повикува сите фудбалски ентузијасти без разлика на возраста да се придружат и да се натпреваруваат во фудбалските мајстории.

Турнирот ќе се игра по правилото 4+1, што значи дека секој тим ќе состои од 4 играчи и 1 голман, со опција за максимум двајца резервни играчи. Ова ќе обезбеди интензивни и динамични натпревари, полни со акција и неочекувани резултати.

Почетокот на натпреварите се закажани на (20.08.2023) во 17:00 часот, пред тоа на (19.08) ќе се одржи извлекување и распоредот за меѓусебните натпревари помеѓу екипите.

Наградите за победниците на „DUGOAL“ се следни:
1-во место ќе биде наградено со парична сума од 30.000 ден,
2-ро место ќе добие парична награда од 15.000 ден,
3-то место ваучери и разни бонуси.

За сите оние кои се подготвени да ги докажат своите фудбалски вештини, котизацијата за учество изнесува 4.000 денари. Бројот на екипи е ограничен на 20.

Пријавувањето трае до 17-ти Август.

За сите детални информации и за да го пријавите вашето учество, контактирајте на телефонските броеви: 078378601 и 075228494.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена