fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Објавено

на

Пред нас е уште една есенска, претежно облачна, сува и тивка работна недела.

Денеска е понеделник, 21 декември — 355-иот ден во годината според грегоријанскиот календар (356-и во престапна година). До крајот на годината остануваат уште 10 денови.

Метеролозите за оваа работна недела прогнозираат променливо облачно и тивко време, со повремени сончеви периоди кое ќе се задржи се до четврток, со температури помеѓу 2 и 10 степени.

Кон крајот на неделата, во петок се очекува наоблачување со нешто пониски дневни температури.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!