fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Временска прогноза за работната недела за Гостивар

Објавено

на

Времето денес (понеделник) ќе биде променливо, но топло, претпладне не очекува сончево време, додека во попладневните часови наоблачување и дожд. Температурата ќе се движи од 19 до 32 степени.

Утре (вторник) следуваат исти временските прилики како денес и дестабилизација, почнувајќи од попладневните часови. Метеоролозите прогнозираат наоблачување, дожд и појава на грмежи. Температурата ќе биде во интервал од 17 до 32 степени.

Во среда и четврток, ќе се врати сончевото и топло летно време, утринските температури ќе достигнат 18 степени, а дневната 33.

Работната недела, според метеоролошките прогнози ќе се заокружи со претежно топло време. Во петок се очекува темепературите да достигнат и до 35 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!