Поврзи се со нас

Гостивар

Временска за првиот викенд од новата година

Објавено

на

Новата 2021-ва година ни започна со сонце и стабилни временски прилики. Денес преовладува претежно сончево време, со мала облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата се движи во интервал од -1 до 7 степени.

Метеоролозите за утре (сабота) прогнозираат сончево време со мала до умерена облачност и услови за магла претпладне. Попладне се очекува зголемување на облачноста, додека во текот на ноќта врнежи од дожд, а на планините снег. Температурата ќе биде од -3 до 6 степени.

Во недела ќе имаме променливо облачно вреежме со повремени врнежи од дожд, а на планините повремен снег.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена