fbpx
Поврзи се со нас

Технологија

Зајди, зајди “soundtrack” на играта “Battlefield 1”

Објавено

на

Македонската народна песна “Зајди, зајди” се најде на најновата видео игра на ЕА “Battlefield 1”. Приказната на играта ги опфаќа четирите години од Првата светска војна 1914-1918. Играта ќе биде достапна за Xbox One, PlayStation 4 и PC на 21 октомври годинава.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!