Поврзи се со нас

Гостивар

Заталкан куршум завршил во џип во Мало Турчане

Триесет и осумгодишен жител на гостиварското село Мало Турчане во СВР Тетово пријавил дека ноќта на 29/30 декември заталкан куршум му го оштетил предниот дел (хауба) од неговото возило џип „ауди  КУ5“ со косовски регистарски ознаки, кое било паркирано во дворот пред куќата, соопштуваат од полицијата.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!