fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Заталкан куршум завршил во паркирано БМВ

Објавено

на

Пукањето со огнено оружје е „заштитен знак“ на семејните прослави, иако ризикот е голем, а последиците може да бидат сериозни. Во последниот регистриран случај, за среќа повредени немало, но причинета е материјална штета.

Вчера (4 јануари) во 11.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека во селото Добридол, во дворното место од куќа сопственост на 38 годишниот С.С., неговото патничко возило „БМВ 730“, со швајцарски национални ознаки, било оштетено од заталакан проектил.

Полицијата соопшти дека работи на расчистување на случајот.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!