Поврзи се со нас

Гостивар

18 годишник нападнат со остар предмет сред бел ден во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (7 април) во 21 часот и 50 минути, 18-годишен жител од гостиварски Добридол во СВР Тетово пријавил дека околу 16 часот и 20 минути на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, во близина на гостиварско средно училиште, физички бил нападнат од едно лице.

Според пријавеното, лицето употребило и остар предмет со кој го повредило нападнатиот.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një 18 vjeçar i sulmuar me send të mprehtë në mes të ditës në Gostivar

Објавено

на

Dje (07.04.20) në ora 21:50, një 18-vjeçar banor i Dobërdollit të Gostivarit në SPB Tetovë ka raportuar se rreth orës 16:20 në rrugën Zhivko Brajkovski në Gostivar, afër shkollës së mesme të Gostivarit, ka qenë fizikisht i sulmuar nga një person.

Sipas raportit, personi ka përdorur edhe një send të mprehtë me të cilin ka lënduar të sulmuarin.

Po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.

Популарно изминативе 100 дена