fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

2МФЛ: ФК Гостивар подобар од Кораб – Вардар Форино загуби во Кичево

Викендов се одигра 4-тото коло од Втората МФЛ – Запад. Фудбалерите на ФК Гостивар ја пречекаа екипата на Кораб, ФК Вардар од Форино гостуваше во Кичево кај екипата на Велазерими 77.

После победите над Охрид и Велазерими во минатото коло, ФК Гостивар запиша нови три бода во ова четврто коло. Ја совладаа екипата на Кораб од Дебар со резултат 2:0. Головите за гостиварци ги постигнаа Менга во 74.мин и Реџепи во 86.минута. ФК Гостивар по четири одиграни кола се наоѓа на третата позиција со 9 бодови. Во следното коло му гостува на Пелистер во Битола.

Вардарци од Форино загубија во судиското надополнување на тешкото гостување во Кичево, против екипата на Велазерими 77, со резултат 3:2. Головите за Вардар ги постигна Елвир Алији во 27 и 69 минута. Во следното коло ќе ја пречекаат првпласираната екипа на табелата ФК Скопје.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!