fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар стартува против ФМП Академија во гости – Големо дерби веќе во 2.коло

Објавено

на

Со ждрепка во просториите на Кошаркарската федерација на С.Македонија, одреден е распоредот на натпреварите во Првата кошаркарска лига за претстојната сезона 2020/2021.

„Бело-сините“ сезоната ќе ја отворат на гостински терен во Кисела Вода против екипата на ФМП Академија, а веќе во второто коло, следи големото дерби со екипата на Работнички во Спортската сала Младост во Гостивар.

Натпреварувањето треба да започне првиот викенд во октомври. За сега натпреварите поради COVID-19 пандемијата ќе се играат пред празни трибини.

Оваа сезона Првата лига брои 12 екипи, по завршувањето на регуларниот дел најдобрите шест продолжуваат во Суперлигата, од кои најдобрите четири екипи преку плеј-оф ќе се борат за титулата, шампион на Македонија. Во долниот дел од табелата по првата фаза ќе се игра плеј-аут за испаѓање.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 2 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 3 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 3 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 4 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 5 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 8 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 9 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Македонијапред 10 часа

Владата одобри дневен престој во училиштата и отворање на Дневните центри за лица со попречености

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!