fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

Не знаеме како, но и ова може да се промаши…

Објавено

на

Можеби сезоната туку што започна, но се чини дека го добивме промашувањето на годината.

Во дуелот помеѓу Мехелен и Остенде во белгискиот шампионат, кој ако воопшто е важно, заврши со победа на гостите од 0:1, според сите стандарди се обрука играчот за врска на Мехелен Астер Вранк.

Ништо во овој напад не одеше како што треба, но ако зборуваме искрено ниту во одбраната на Остенде.

Кулминација е секако сплеткувањето на Вранк кој, одкако ја прифати топката после шутот на неговиот соиграч кој пак ја погоди гредата, го промаши голот од само неколку сантиметри. За неверување!

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!