Поврзи се со нас

Македонија

333 нови случаи на корона во земјава, Гостивар без новозаболени

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.547 тестирања, а регистрирани се 333 нови случаи на КОВИД-19:
• Скопје – 152
• Битола – 33
• Охрид – 20
• Кавадарци и Струмица – по 16
• Прилеп –14
• Куманово и Делчево – 10
• Велес – 8
• Кочани, Свети Николе и Ресен – 7
• Штип – 6
• Крива Паланка – 5
• Тетово и Струга – по 4
• Виница – 3
• Гевгелија, Демир Хисар и Крушево – по 2
• Кичево, Неготино, Берово, Кратово и Демир Капија – по 1

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 19 починати лица: 6 починати лица од Скопје (52г, 66г, 78г, 79г, 88г, и 91г), 5 починати лица од Битола (59г, 69г, 79г, 80г и 86), 2 починати лица од Велес (38г и 72г) и по едно починато лице од Штип (71г), Пробиштип (89г), Кавадарци (32г), Кочани (66г), Гевгелија (58г) и Македонска Каменица (65г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.

Регистрирани сe 309 оздравени пациенти од:
• Скопје – 107
• Битола – 52
• Прилеп – 22
• Куманово – 16
• Кавадарци – 15
• Кочани – 13
• Велес – 10
• Штип – 9
• Ресен – 8
• Берово –7
• Демир Хисар
• Кичево, Неготино и Радовиш – по 6
• Делчево и Кратово – по 5
• Свети Николе и Гевгелија – по 4
• Пробиштип – 3
• Виница – 2
• Македонска Каменица, Гостивар и Пехчево – по 1

Досега во земјата се направени вкупно 1.467.751 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 215.009, бројот на оздравени пациенти е 199.064, на починати е 7.547, а бројот на активни случаи изнесува 8.398

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Локални избори 2022пред 29 минути

Мевмед Џафери: Неуморно ќе работиме, ќе ја промениме сликата за безидејноста!

Локални избори 2022пред 1 час

Петровска: Со Медат Куртовски, Маврово и Ростуше ќе продолжи да се развива

Македонијапред 3 часа

УХМР најавува локални поројни врнежи во ноќните часови, времето нестабилно и утре

Македонијапред 3 часа

Мигрант влегол во приколка од гостиварски камион, возачот слушнал звуци па викнал полиција

Гостиварпред 5 часа

Ја нападнал сопругата, завршил во ПС Гостивар

Вестипред 6 часа

Од утре почнува Богородичниот пост

Македонијапред 7 часа

Во Тетово потпишан договорот за фабриката за производство на електрични автомобили e.GO

Македонијапред 9 часа

На Табановце и Пелинце се чека околу два часа

Здравје и убавинапред 11 часа

Што е она што всушност предизвикува мигрена?

Македонијапред 12 часа

Нема мајмунски сипаници во земјава, внимателно се следи состојбата во светски рамки

Вестипред 1 ден

Небесен спектакл – Метеорскиот дожд Персеиди вечерва го достигнува пикот

Гостиварпред 1 ден

Состанок во Гостивар: Да нема инциденти на спортските натпревари

Гостиварпред 1 ден

Контроли на патиштата Гостивар-Тетово-Скопје и Гостивар-Кичево

Што, како, каде?!пред 1 ден

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 5 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 4 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Maqedoni

333 raste të reja të koronës në vend, Gostivari pa të sëmurë të rinj

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.547 testime, kurse janl regjistruar 333 raste të reja të KOVID-19:
• Shkup – 152
• Manastir – 33
• Ohër – 20
• Kavadarci dhe Strumicë  – nga 16
• Prilep –14
• Kumanovë dhe Dellçevë – nga 10
• Veles – 8
• Koçan, Sveti Nikole dhe Resnjë – nga 7
• Shtip – 6
• Kriva Pallankë – 5
• Tetovë dhe Strugë – nga 4
• Vinicë – 3
• Gjevgjeli, Demir Hisar dhe Krushevë – nga 2
• Kërçovë, Negotinë, Berovë, Kratovë dhe  Demir Kapi – nga 1

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 19 persona të vdekur: 6 persona të vdekur nga Shkupi (52, 66, 78, 79, 88, dhe 91vjeç), 5 persona të vdekur nga Manstiri (59, 69, 79, 80 dhe 86vjeç), 2 persona të vdekur nga Velesi (38 dhe 72vjeç) dhe nga një person i vdekur nga Shtipi (71 vjeç), Probishtipi (89 vjeç), Kavadarci (32 vjeç), Koçan (66 vjeç), Gjevgjeli(58 vjeç) dhe Makedonska Kamenica (65 vjeç). Të gjithë personat e paraqitur kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Janë regjidtruar 309 pacientë të shëruar:
• Shkup – 107
• Manastir – 52
• Prilep – 22
• Kumanovë – 16
• Kavadarci – 15
• Koçan – 13
• Veles – 10
• Shtip – 9
• Resnjë – 8
• Berovë –7
• Demir Hisar, Kërçovë, Negotinë dhe Radovish – nga 6
• Dellçevë dhe Kratovë – nga 5
• Sveti Nikole dhe Gjevgjeli – nga 4
• Probishtip – 3
• Vinicë – 2
• Makedonska Kamenica, Gostivar dhe Pehçevë – nga 1

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 1.467.751 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është  215.009, numri i pacientëve të shëruar është 199.064, të të vdekurve është 7.547, kurse numri i rasteve aktive është  8.398.

Популарно изминативе 100 дена