Поврзи се со нас

Спорт

Ангеловски ги избра стартните 11 кои ќе испишат историја

Објавено

на

За помалку од 45 минути македонската фудбалска репрезентација на „Динамо арена“ во Тбилиси, ќе го започне најважниот фудбалски натпревар во изминативе 30 години.

Селекторот Ангеловски го предаде списокот до службените лица со кои ќе истрча на вечерашниот дуел против Грузија.

Во формација 3-5-2 на голот ќе застане Столе Димитриевски. Во одбрамбената линија ќе бранат Егзон Бејтулаи – Дарко Велковски – и гостиварецот Висар Муслиу. Кога ќе се нашите во напад како офанзивни, кога се браниме како дефанзивни играчи, страничните линии ќе ги покриваат лево Џани Алиоски и десно Стефан Ристовски. Добра вест е што Аријан Адеми „стисна“ заби и ќе заигра од првиот минут, заедно со Бобан Николов, позади Елиф Елмас кон кого ќе бидат свртени многу погледи вечерва. Најистурени, најголема опасност по голот на Грузија ќе бидат Илија Несторовски и капитенот Горан Пандев.

Од клупата своја шанса ќе чекаат: Богатинов, Костадинов, Шишковски, Спировски, Стојановски, Тотре, Трајковски, Тричковски и Зајков.

Натпреварот започнува во 18 часот.

Напред момци!

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Регионпред 4 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 3 недели

Повеќе здравствени установи со нови в.д. директори, Танер Хасан на чело на Клиниката за ендокринологија

Гостиварпред 3 недели

Разрешен директорот на болницата во Гостивар, кој ќе биде назначен за в.д.?

Македонијапред 3 недели

МојДДВ продолжува со примена, за Граѓанскaта обврзница ќе треба да се врати довербата во системот-рече Димитриеска-Кочоска

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена