fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

“Curva Nord Milano” со порака до Икарди

Објавено

на

Пукна тиквата помеѓу навивачите на Интер и капитенот Мауро Икарди.

“Пајаку, веднаш да ја вратиш капитенската трака. Ти не си Интер и не си негов дел. Момче од 23 години, пишува автобиографија. Доволно го плукаше дресот, не го заслужуваш нашиот дрес”.  Му порачаа навивачите од најжестоката трибина од Џузепе Меаца.. Kако најава за денешното 8 коло во Серија А:

Фиорентина – Аталанта
Џенова – Емполи
Интер – Каљари
Лацио – Болоња
Сасуоло – Кротоне
Киево – Милан

вчера одиграа:

Наполи – Рома 1:3
Пескара – Сампдорија 1:1
Јувентус – Удинезе 2:1

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!